Kars ilinden güvenlik nedeniyle Sivas'a gönderilen dosya hakkında basın açıklaması


 

T.C.

ADALET BAKANLIĞI

SİVAS BASIN SÖZCÜLÜGÜ ve MEDYA İLETİŞİM BÜROSU

 

 

Sayı : 1                                                                                                                     14/01/2016

 

             Konu : Kars ilinden güvenlik nedeniyle   Sivas'a gönderilen dosya hakkında 

 

             BASIN AÇIKLAMASI;

            Kars ili, Sarıkamış ilçesi, Balıklı köyünde 4 Temmuz 2014 tarihinde meydana gelen, Ahmet Uka'nın ölümü ile sonuçlanan, yargılaması Kars Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan, ancak, 23 Temmuz 2015 tarihli celsede duruşma bitimine müteakip uzun namlulu silahlarla sanık ve sanık yakınlarına ateş edilmesi ile Kars Ağır Ceza Mahkemesi'nin bulunduğu koridorun camlarının kırılması, Hikmet Aras'ın silahla ateş yaralanmasına bağlı olarak ölmesi, sanık Çetin Kaplan vekili Erzurum eski Baro Başkanı Av. Fuat Terzioğlu'nun yaralanması neticesinde güvenlik nedeniyle Sivas'a nakil olunan davanın duruşmasına  Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, adliye içinde ve çevresinde alınan yoğun güvenlik önlemleri altında devam olunmuştur.

 

            Yaklaşık iki saat süren duruşma sonunda tutuklu sanık M.K.'nin tutukluluk halinin devamına,  henüz savunması alınamayan ve tedavisi devam eden sanık Y.A.'nın savunmasının alınmasının beklenilmesine, elverişsiz hava koşulları nedeniyle duruşmaya gelemeyen sanık avukatlarının mazeretlerinin kabulüne ve diğer eksikliklerin tamamlanmasına dair ara karar kurulmuş,  davanın duruşması ileri bir tarihe bırakılmıştır.

 

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

RESMİ KURUMLAR

ZİYARETÇİ DURUMUSivas Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 17.11.2018] - Sivas Adliyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü - Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.