CUMHURİYET BAŞSAVCISI
MURAT İRCAL

SİVAS ADLİYESİ

DİĞER İŞLEMLER

SİVAS HAVA DURUMU

SIVAS

BAŞSAVCI İRCAL, ÖĞRENCİLERİ "ADALET VE DEMOKRASİ" KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ

BAŞSAVCI İRCAL, ÖĞRENCİLERİ "ADALET VE DEMOKRASİ" KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ

Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi tarafından organize edilen "Adalet ve Demokrasi" konulu söyleyişiye Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ve Cumhuriyet Savcıları Bayram Murat Vanlı ve Mustafa Yıldız konuk olarak katıldı.

Okul konferans salonunda düzenlenen seminerde açılış konuşmasını yapan Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, adaletin demokrasinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu ifade ederek öğrencilere adalet ve demokrasi konularında merak ettikleri hususlarda çeşitli bilgiler aktardı.

Ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini ve bu süreçte Türk milletinin vatanına ve milletine ne kadar bağlı olduğunu ispatlayarak tüm dünyaya mesaj verdiğini ifade eden Başsavcı Murat İrcal, "Millet olarak zor bir dönemden geçmemize rağmen vatanımıza ve milletimize kastetmeye çalışan şer güçlere karşı tek yürek olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Bu nedenle siz gelecek nesillerinde vatanını ve milletini seven genç bireyler olarak en iyi makam ve mevkilere gelerek vatanımıza ve insanlığa hayırlı birer birey olarak yetişerek bu millete hizmet etmenizi istiyoruz" dedi.

Söyleşi sonrasında öğrencilerin merak ettikleri konularda sorularına cevap veren Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ve Sivas Cumhuriyet Savcıları Bayram Murat Vanlı ve Mustafa Yıldız'a Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimsel Lisesi okul müdürü Bilal Tan tarafından günün anısına çiçek takdim edildi.

Söyleşi programına Sivas Milli Eğitim Müdür yardımcısı Harun Tan, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.RESMİ KURUMLAR

ZİYARETÇİ DURUMUSivas Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 17.11.2018] - Sivas Adliyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü - Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.