CUMHURİYET BAŞSAVCISI
MURAT İRCAL

SİVAS ADLİYESİ

DİĞER İŞLEMLER

SİVAS HAVA DURUMU

SIVAS

SİVAS’A YENİ T TİPİ KAPALI CEZAEVİ ve KADIN AÇIK CEZAEVİ YAPILACAK

SİVAS’A YENİ T TİPİ KAPALI CEZAEVİ ve
KADIN AÇIK CEZAEVİ YAPILACAK

 

Sivas’a mevcut E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun bulunduğu bölgedeki 300 dönümlük araziye T Tipi Kapalı Cezaevi ve yanına da Kadın Açık Cezaevi yapılacak.

Konu ile ilgili bilgi veren Sivas Cumhuriyet Başsavcımız Murat İrcal, Sivas Arkeoloji Müzesinin karşı tarafında bulunan ve şehir merkezinde kalan mevcut Kadın Açık Cezaevinin buradan taşınacağını ifade ederek, “Kadın Açık Cezaevimizin şehir merkezinde kalması nedeniyle bu bölgede yerel yönetimlerimiz tarafından bir çalışma yapılacak. Bu kapsamda biz de çalışma başlatarak hem Kadın Açık Cezaevinin taşınarak yeni binaya kavuşturulması hem de Sivas’a yeni T Tipi Kapalı Cezaevi kazandırılması noktasında son aşamaya geldik. Yer konusunda sayın bakanımızın çok büyük katkıları oldu ve valimizin de desteği ile Sivas E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun olduğu yerde 300 dönümlük arazi bize tahsis edildi, o bölgeye bin kişilik T Tipi cezaevi ile, 500-600 kişilik kadın cezaevimizi yapacağız, böylece hem cezaevlerimizin kapasitesini büyüteceğiz, hem de personel sayılarında önemli düzeyde artışlar olacak. Ayrıca ekonomiye katkısı daha da olacak. Sivas’ımız kazanacak, kamu yatırımı almayan şehrimizin o bölgesi de kamu yatırımı almış olacak. Bu konuda ihaleler yapılma aşamasında, OHAL kanunu kapsamında ihalesi hızlı bir şekilde yapılacak, bakanlığımızın iradesi de bu şekilde, sayın milli eğitim bakanımızın bize çok büyük desteği oldu, Sivas’ımıza inşallah bu tesisimizi kazandırmış olacağız, yaklaşık 400-500 personel istihdam eden bir kurum olacak. Şuan proje aşamasında, 2-3 ay içerisinde ihalesi yapılacak, ruhsatlandırıp, belediye ile yazışmalarımızı yaptık, ihalesini yapılacak müteahhide verilecek, 1-2 yıl içinde yapılması planlanıyor, kapasite açısından da şuan yeni yapılacak olan cezaevlerimize ihtiyacımız var. Kadın Açık Cezaevimizi yerel yönetime belediyeye devredeceğiz” dedi.RESMİ KURUMLAR

ZİYARETÇİ DURUMUSivas Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 17.11.2018] - Sivas Adliyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü - Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.